Maratonski vječiti derbi pripao crveno-bijelima

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su sinoć Partizan rezultatom 88:86 u meču 18. kola ABA lige.

Zvezda sad ima skor 16-2, a Partizan 13-5.

Crvena zvezda je mnogo bolje otvorila meč, brzo je stekla dvocifrenu prednost (15:4), a sredinom druge dionice imala je maksimalnih plus 21 (48:27).

Početkom treće dionice Partizan je smanjio na minus 12, ali je Zvezda odbila taj napad i povela 68:49 tri minuta prije kraja treće dionice koja je okončana rezultatom 72:56.

Tri minuta prije kraja Zvezda je vodila 81:73. Trojkom Alekse Avramovića Partizan je 31 sekundu prije kraja smanjio na 82:85.

Avramović je 17 sekundi prije kraja pogodio jedno od dva bacanja i smanjio na 83:85.

Zatim je Nemanja Nedović pogodio jedno od dva bacanja za 86:83. Jedanaest sekundi prije kraja Džejms Naneli je dao sva tri bacanja za 86:86.

Jago dos Santos je četiri sekunde prije kraja postavio konačan rezultat, a Avramović nije pogodio trojku za pobjedu.

Najefikasniji u redovima Zvezde bio je Adam Hanga sa 15 poena, Džoel Bolomboj je dao 14, Jago Mateus 13, a Nemanja Nedović i Rokas Gedraitis po 10.

Kod Partizana su dvocifreni bili Naneli sa 19, Frenk Kaminski je dao 18, Kevin Panter 14, a Avramović i Ledej po 13.

Utakmica je odigrana pred 18.976 navijača.

Prije početka utakmice žena za zapisničkim stolom pogođena je korom od banane, a više puta tokom meča su sa tribina uletale kovanice i upaljači, zbog čega je kapiten Zvezde Branko Lazić u trećoj dionici morao da moli navijače da prestanu sa tim jer su sudije zaprijetile pražnjenjem hale.

U narednom kolu Crvena zvezda gostuje Budućnosti, dok će Partizan dočekati Split.