Foto: GS Arhiva

BANjALUKA - Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik komentarisao je paljenje zastave Republike Srpske uz povike "Alahu ekber".

Mržnja i netrpeljivost prema Srbima i Republici Srpskoj, koja se svakodnevno plasira od strane političara iz Sarajeva, počela se manifestovati i van verbalnih okvira. Paljenje zastave Republike Srpske direktan je proizvod takve politike. Mržnja se uvijek vraća kao bumerang. Zastava Republike Srpske je legalna i u skladu s Ustavom. Paljenje takve zastave je teško krivično djelo. Osuđujem takav vandalski čin i tražim od organa Federacije da identifikuju i kazne počinioce – poručio je Dodik.


TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA


Od repubičkoh organa zatražio je da se „vinovnicima ovog gnusnog djela zabrani boravak na teritoriji Republike Srpske.“


TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA


- Podržavam inicijativu Save Minića da se trajno zabrani isticanje i upotreba ratnohuškačke zastave tzv. Armije BiH jer je ona ponižavajuća za srpski narod. Očekujem da će Narodna skupština Republike Srpske usvojiti izmjene Krivičnog zakona kojima će se upotreba nelegitimne zastave kvalifikovati kao krivično djelo – naglasio je Dodik, reagujući na uništavanje srpske trobojke.

(Glas Srpske)